Josef Čechota, fashion designer & stylist

Josef ČECHOTA, narozen 29.1.1972

Studium

Střední průmyslová škola oděvní v Praze. V rámci studií účast v soutěži „Zenit - mladý módní tvůrce“ - první místo s kolekcí „Synagoga“ inspirovanou židovskou kulturou a jazzovou hudbou.

1995 – 2001

"FAUX -PAS" společně s Jolanou Izbickou tvořil návrhářský tandem legendární značky extravagantní módy.

Od roku 2000

realizuje sólově komerční zakázky i umělecké projekty. Jako kostýmní výtvarník je poptáván k tvorbě kostýmů ve stovkách reklamních spotů a foto kampaní pro české i mezinárodní produkce. Tuzemské i zahraničních hudební formace a interperti spoupracují s Josefem Čechotou při realizacách videoklipů (Kanye West – "Ranaway", Deep Dish -"Dreams"). Jeho práce je také známa z desítky fashion performance, ve kterých se zaměřuje na clubovou módu a spojení kostýmu, hudby, projekce a pohybu.

V České republice je považován za specialistu na realizaci kostýmů k počítačovým hrám. Realizoval kostýmy pro komerční komunikaci značek Playstation a Nintendo.

Spolupracuje s řadou významných zahraničních reklamních režisérů např: Noam Murro, Fredrik Bond, Keith Shofield, Dante Ariola, Peter Thwaits.

Vybrané zakázky a projekty

Kolekce „Technofolklor“ v níž remixoval prvky českého a slovenského folklóru, etnické vlivy cizích kultur a streetovou módu.

Dvorní návrhář electropopové formace CARTONNAGE, navrhuje kostýmní koncepci podiové prezentace , promo materiálů a videoklipů.

V letech 2006- 2012 realizoval extravagantní kolekce pro vlasová studia „TONI and GUY“, „Paul Mitchell“ a „BOMTON“.

Velká módní show „Saint party“ v kostele sv. Michala (2010) u příležitosti vzniku a otevření vlastního boutique „STAGE“.

Spolupráce na uměleckých projektech s italským konceptuálním umělcem žijícím v Praze - Eugeniem Percossi. V současné době vzniká kostýmní kolekce "DEATH IS COOL".

Spolupracoval na experimentálních filmech a školních pracech se studenty FAMU.

Filmová tvorba

V roce 2006 debutoval jako kostýmní výtvarník v celovečerním filmu Davida Ondříčka: "GRANDHOTEL"

V roce 2013 vytvořil kostýmy pro film „MY2“ režisérky Slobodanky Radun /premiéra 20.11.2014/.

V roce 2015 realizace kostýmů pro kriminální minisérii „MAMON“ - TV společnosti HBO /režie Vladimír Michálek- premiéra 22.11.2015

V současné době pracuje jako kostýmní výtvarník na filmu „ANTHROPOID“ režiséra Seana Ellise. Pro film s mezinárodním hereckým obsazením realizoval kostýmní návrhy příběhu atentátu na říšského protektora Reinharda Heidricha.

Charita

V roce 2009 založil občanské sdružení ART FOR LIFE, jehož cílem je prevence HIV/AIDS v České republice. Již téměř ikonickým výstupem sdružení je charitativní kalendář s osobnostmi české kultury pohledem 12-ti fotografů na dané téma. V letošním vyšel zatím poslední šestý kalendář s tématem „PARADISE“. Sdružení pořádá výstavy, charitativní aukce umění a kulturní eventy. Finanční výtěžky jsou v plné výši věnovány na projekty zkvalitnění péče o HIV pacienty v České republice.V ART FOR LIFE pracuje Josef Čechota ve funkci místopředsedy. www.artforlife.cz

ART FOR LIFE spolupracuje s mezinárodní organizací MAC AIDS FUND.